CS7-31E-480 Sprecher + Schuh Power Relays
Part#:CS7-31E-480
Alt. Part#:CS7-31E-480
Product description
Sprecher + Schuh CS7-31E-480 - CS7 Control Relay 4-Pole, 3NO 1NC, 440V 50Hz / 480V 60Hz AC
Product Details
- Number of Poles 4 Pole
- Weight 999 g
- CE Certification YES
- Coil Voltage 440V / 480 VAC
- Function Control Relay
- Contacts 3NO 1NC
New Factory Sealed
CS7-31E-480 Related Documents
Manufacturer warranty
CS7-31E-480 Sprecher + Schuh
FAQ
What is the price of CS7-31E-480?
Out if stock but available for backorder.