CS7-31E-277 Sprecher + Schuh Power Relays
Part#:CS7-31E-277
Alt. Part#:22-341-107-15
Product description
Sprecher + Schuh CS7-31E-277 - CS7 Control Relay 4-Pole, 3NO 1NC, 240V 50Hz / 277V 60Hz AC
Product Details
- Number of Poles 4 Pole
- Weight 363 g
- CE Certification YES
- Coil Voltage 240 / 277 VAC
- Function Control Relay
- Contacts 3NO 1NC
New Factory Sealed
CS7-31E-277 Related Documents
Manufacturer warranty
CS7-31E-277 Sprecher + Schuh
FAQ
What is the price of CS7-31E-277?
Out if stock but available for backorder.