CS7-22E-480 Sprecher + Schuh Power Relays
Part#:CS7-22E-480
Alt. Part#:22-341-113-35
Manufacturer:Sprecher + Schuh
Category:Power Relays
Product Lifecycle:Active
Product description
Sprecher + Schuh CS7-22E-480 - CS7 Control Relay 4-Pole, 2NO 2NC, 440V 50Hz / 480V 60Hz AC
Product Details
- Number of Poles 4 Pole
- Weight 381 g
- Approvals cUL, CE
- UL Certification YES
- CE Certification YES
- Coil Voltage 440V / 480 VAC
- Function Control Relay
- Contacts 2NO 2NC
- Series CS7
Product condition
New Factory Sealed
CS7-22E-480 Related Documents
Manufacturer warranty
CS7-22E-480 Sprecher + Schuh
FAQ
What is the price of CS7-22E-480?
Out if stock but available for backorder.