CAU7-97-22-480 Sprecher + Schuh Contactors
Part#:CAU7-97-22-480
Alt. Part#:5300103744
Product description
Sprecher + Schuh CAU7-97-22-480 - CAU7 Contactor FVR, 97A, 440V 50Hz / 480V 60Hz AC, 2NO 2NC
Product Details
- Number of Poles 3 Pole
- Weight 999 g
- Current (AC-1) 130 A
- Current (AC-3) 97 A
- HP @ 1 Phase 10 HP@115V / 20 HP@230V
- HP @ 3 Phase 30 HP@200V / 30 HP@230V / 75 HP@460V / 75 HP@575V
New Factory Sealed
CAU7-97-22-480 Related Documents
Manufacturer warranty
CAU7-97-22-480 Sprecher + Schuh
FAQ
What is the price of CAU7-97-22-480?
Out if stock but available for backorder.