CAU7-85D-02-110DD Sprecher + Schuh Contactors
Part#:CAU7-85D-02-110DD
Alt. Part#:05HFCT00000000
Product description
Sprecher + Schuh CAU7-85D-02-110DD - CAU7 Contactor FVR, 85A, 110V DC w/ Diode, 2NC
Product Details
- Number of Poles 3 Pole
- Weight 999 g
- Current (AC-3) 85 A
- HP @ 1 Phase 7.5 HP@115V / 15 HP@230V
- HP @ 3 Phase 25 HP@200V / 30 HP@230V / 60 HP@460V / 60 HP@575V
New Factory Sealed
CAU7-85D-02-110DD Related Documents
Manufacturer warranty
CAU7-85D-02-110DD Sprecher + Schuh
FAQ
What is the price of CAU7-85D-02-110DD?
Out if stock but available for backorder.