CAU7-60D-02-24DD Sprecher + Schuh Contactors
Part#:CAU7-60D-02-24DD
Alt. Part#:05HDCF00000000
Product description
Sprecher + Schuh CAU7-60D-02-24DD - CAU7 Contactor FVR, 60A, 24V DC w/Diode, 2NC
Product Details
- Number of Poles 3 Pole
- Weight 999 g
- Current (AC-3) 60 A
- HP @ 1 Phase 5 HP@115V / 10 HP@230V
- HP @ 3 Phase 15 HP@200V / 20 HP@230V / 40 HP@460V / 50 HP@575V
New Factory Sealed
CAU7-60D-02-24DD Related Documents
Manufacturer warranty
CAU7-60D-02-24DD Sprecher + Schuh
FAQ
What is the price of CAU7-60D-02-24DD?
Out if stock but available for backorder.