CAU7-43E-22-24E Sprecher + Schuh Contactors
Part#:CAU7-43E-22-24E
Alt. Part#:5300101822
Product description
Sprecher + Schuh CAU7-43E-22-24E - CAU7 Contactor FVR, 43A, 24V DC Elec. Coil, 2NO 2NC
Product Details
- Number of Poles 3 Pole
- Weight 999 g
- Current (AC-3) 43 A
- HP @ 1 Phase 3 HP@115V / 7.5 HP@230V
- HP @ 3 Phase 10 HP@200V / 15 HP@230V / 30 HP@460V / 30 HP@575V
New Factory Sealed
CAU7-43E-22-24E Related Documents
Manufacturer warranty
CAU7-43E-22-24E Sprecher + Schuh
FAQ
What is the price of CAU7-43E-22-24E?
Out if stock but available for backorder.