CAU7-30E-02-110E Sprecher + Schuh Contactors
Part#:CAU7-30E-02-110E
Alt. Part#:5300102941
Product description
Sprecher + Schuh CAU7-30E-02-110E - CAU7 Contactor FVR, 30A, 110-125V DC Elec. Coil, 2NC
Product Details
- Number of Poles 3 Pole
- Weight 999 g
- Current (AC-3) 30 A
- HP @ 1 Phase 2 HP@115V / 5 HP@230V
- HP @ 3 Phase 7.5 HP@200V / 10 HP@230V / 20 HP@460V / 25 HP@575V
New Factory Sealed
CAU7-30E-02-110E Related Documents
Manufacturer warranty
CAU7-30E-02-110E Sprecher + Schuh
FAQ
What is the price of CAU7-30E-02-110E?
Out if stock but available for backorder.