CA8-09C-01-125D Sprecher + Schuh Contactors
Part#:CA8-09C-01-125D
Alt. Part#:45-121-255-79
Manufacturer:Sprecher + Schuh
Category:Contactors
Product Lifecycle:Active
Product description
Sprecher + Schuh CA8-09C-01-125D - CA8 Miniature Contactor, 9A, 125V DC, 1NC
Product Details
- Number of Poles 3 Pole
- Weight 209 g
- Current (AC-1) 20 A
- Current (AC-3) 9 A
- HP @ 1 Phase 0.5 HP@115V / 1.5 HP@230V
- HP @ 3 Phase 2 HP@200V / 2 HP@230V / 5 HP@460V / 5 HP@575V
- Series CA8
Product condition
New Factory Sealed
CA8-09C-01-125D Related Documents
Manufacturer warranty
CA8-09C-01-125D Sprecher + Schuh
FAQ
What is the price of CA8-09C-01-125D?
Out if stock but available for backorder.