CA7-37-120-G7 Sprecher + Schuh Contactors
Part#:CA7-37-120-G7
Alt. Part#:5300103448
Product description
Sprecher + Schuh CA7-37-120-G7 - CA7 Enc. Contactor FVNR, 37 A, 110V 50Hz / 120V 60Hz AC, Type 1, Hand-Off-Auto SS
Product Details
- NEMA Rating Type 1
- CE Certification YES
- Current (AC-3) 37 A
- Control Type Hand-Off-Auto SS
New Factory Sealed
CA7-37-120-G7 Related Documents
Manufacturer warranty
CA7-37-120-G7 Sprecher + Schuh
FAQ
What is the price of CA7-37-120-G7?
Out if stock but available for backorder.