CA7-16-120-G0 Sprecher + Schuh Contactors
Part#:CA7-16-120-G0
Alt. Part#:01DCAM00000200
Product description
Sprecher + Schuh CA7-16-120-G0 - CA7 Enc. Contactor FVNR, 16 A, 110V 50Hz / 120V 60Hz AC, Type 1, No Control
Product Details
- NEMA Rating Type 1
- CE Certification YES
- Current (AC-3) 16 A
- Control Type No Control
New Factory Sealed
CA7-16-120-G0 Related Documents
Manufacturer warranty
CA7-16-120-G0 Sprecher + Schuh
FAQ
What is the price of CA7-16-120-G0?
Out if stock but available for backorder.