CA7-12-220W-D0 Sprecher + Schuh Contactors
Part#:CA7-12-220W-D0
Alt. Part#:01DBAS00003000
Manufacturer:Sprecher + Schuh
Category:Contactors
Product Lifecycle:Active
Product description
Sprecher + Schuh CA7-12-220W-D0 - CA7 Enc. Contactor FVNR, 12 A, 200-220V 50Hz / 208-220V 60Hz AC, Type 12, No Control
Product Details
- NEMA Rating Type 12
- Type Enclosed
- Weight 999 g
- Approvals cUL, CE, CCC
- UL Certification YES
- CE Certification YES
- Current (AC-3) 12 A
- Control Type No Control
- Series CA7
Product condition
New Factory Sealed
CA7-12-220W-D0 Related Documents
Manufacturer warranty
CA7-12-220W-D0 Sprecher + Schuh
FAQ
What is the price of CA7-12-220W-D0?
Out if stock but available for backorder.